یکی از بهترین و بی نظیرترین انواع آسانسورهای موجود در بازار را آسانسور هیدرولیک شکل داده اند که این مدل از آسانسورها برای اولین بار در سال 1890 طراحی و مورد استفاده قرار گرفت. آسانسورهای مذکور به جای استفاده از روغن، از بخار آب استفاده کرده و عملکرد خود را اجرا می نماید.

آسانسور هیدرولیک چیست؟ 

آیا شما نیز به دنبال راهنمای خرید و استفاده از بهترین و باکیفیت ترین انواع آسانسور هیدرولیک هستید؟ آیا می دانید که مهمترین و اصلی ترین مزایای مربوط به استفاده از آسانسور های هیدرولیک در چیست؟ از شما دعوت می شود که مقاله درج شده در وب سایت ما را تا آخر مورد بررسی قرار دهید و از این طریق اطلاعات بسیار جالبی را نیز به دست آورید.

یکی از بهترین و بی نظیرترین انواع آسانسورهای موجود در بازار را آسانسور های هیدرولیک شکل داده اند که این مدل از آسانسورها برای اولین بار در سال 1890 طراحی و مورد استفاده قرار گرفت. آسانسورهای مذکور به جای استفاده از روغن، از بخار آب استفاده کرده و عملکرد خود را اجرا می نماید. همچنین در نظر داشته باشید که کشور ایتالیایی جزء اولین کشورهایی بود که توانست باکیفیت ترین و بهترین انواع بالابر های هیدرولیک را طراحی کند و امروزه شما می توانید حدود 13 کارخانه ی معروف تولید کننده آسانسور های هیدرولیک در این کشور مشاهده کنید. با گذشت زمان و پیشرفت فناوری و تکنولوژی در جهان، شاهد تغییرات بسیار گسترده ای در طراحی و عملکرد بالابر های هیدرولیک باشید.

شما می توانید بهترین و مقاوم ترین انواع این محصولات را با خیال راحت از همین وب سایت اینترنتی پیش روی خود مورد مشاهده قرار دهید و با توجه به بودجه ی در اختیار خود، یکی از مناسب ترین و بهترین این تجهیزات را تهیه و خریداری کنید. در ادامه مقاله سعی بر آن داریم تا در مورد انواع و راهنمای خرید آسانسور های هیدرولیک توضیحات بیشتری را به حضورتان ارائه دهیم. با ما همراه باشید.

روش کار آسانسور هیدرولیک

آسانسور هیدرولیک از روش کار بسیار جالبی برخوردار می باشد که در این تجهیزات به جای استفاده از پمپ فشار روغن، از موتورهای الکتریکی استفاده می شود. این مدل از آسانسورها به دلیل داشتن سیستم جک هیدرولیکی و کادر وزنه، به موتورهای بسیار قدرتمندی نیاز دارد که بتوانید انرژی مورد نیاز خود را تامین کند. شما می توانید برای آشنایی بیشتر با روش کار بالابر های هیدرولیک به دفترچه راهنمای استفاده از آن مراجعه کرده و مطالب مورد نیاز خود را به دست آورید.

انواع آسانسور هیدرولیک

اگر شما نیز به دنبال راهنمای خرید بهترین انواع آسانسورهای هیدرولیکی هستید، می توانید در گام اول راجع به انواع آن از نزدیک شده و سپس بهترین مدل را برای ساختمان خود تهیه و خریداری کنید. از مهمترین انواع بالابر های هیدرولیک می توان به موارد زیر اشاره کرد:

 1.  با چاهک: بالابر هیدرولیک با چاهک از بهترین مدل و انواع آسانسور های هیدرولیک می باشد که برای نصب و راه اندازی آن، نیازمند استفاده از چاهک می باشد. امروزه از این مدل آسانسور های هیدرولیک برای ساختمان های بسیار مرتفع استفاده می شود. البته هزینه های مربوط به نصب آسانسور های هیدرولیک با چاهک بالاتر از دیگر آسانسورها می باشد.
 2. بدون چاهک: آسانسور های هیدرولیک بدون چاهک از بهترین و پرطرفدارترین انواع آسانسورهای مورد استفاده می باشد چرا که برای نصب و راه اندازی آن نیازی به استفاده از چاهک نبوده و در نتیجه کاربران هزینه های کمتری را برای استفاده از آسانسور های هیدرولیک پرداخت خواهند کرد.
 3. خانگی: از دیگر مهمترین انواع آسانسور هیدرولیک را، بالابر های هیدرولیک خانگی شکل داده است که شما می توانید مهمترین و بی نظیرترین مدل این تجهیزات را برای ساختمان های مسکونی خود تهیه و آن را مورد استفاده قرار دهید.

 

آسانسور هیدرولیک - هیرو آسانسور

دلایل استفاده از آسانسور هیدرولیک

 • حرکت فوق العاده نرم و روان
 • عدم نیاز به موتورخانه
 • استارت و استوپ بدون ضربه حتی بدون نیاز به سیستم درایو
 • هزینه آهنکشی کمتر نسبت به آسانسورهای کششی(معمولی)
 • صدای بسیار کم و عدم احساس حرکت آسانسور در ساختمان
 • عدم لرزش در هنگام حرکت به دلیل توزیع وزن کابین به سمت زمین نه بر روی ساختمان
 • ۵۰ درصد صرفه جویی در مصرف برق
 • اندازه کابین بزرگتر نسبت به آسانسور کششی

برای اطلاعات بیشتر درباره آسانسور کلیک کنید.

چرا آسانسور هیدرولیک محبوب است؟

آسانسور هیدرولیک در ساختمان های بدون امکان احداث موتورخانه و ساختمان های کم ارتفاع (در ایران ۱۸ متر و با سرعت ۰/۷۵ متر بر ثانیه و در آمریکا تا ۳۰ متر و با سرعت ۱ متر بر ثانیه) یکی از انتخاب های ایده آل است.
اگر شما نیز آسانسوری میخواهید که با کم ترین صدا، بدون هیچ گونه لرزش در ساختمان و ۵۰%مصرف انرژی کم تر نسبت به آسانسورهای معمولی با نرمیت فوق العاده برای شما کار کند، هیدرولیک بهترین اتخاب می باشد.
امروزه از آسانسور هیدرولیک در دو صورت جک از پایین برای توقف های کمتر و جک از بغل برای تعداد توقف های بالاتر استفاده می شود.

تشریح مزیت های آسانسور هیدرولیک

 • حرکت نرم و روان؟ چگونه؟

ذاتا وقتی نیروی محرکه آسانسور شما روغن، جک و پمپ هیدرولیک باشد نمی توان حرکتی همراه با شوک و ضربه را درآن شاهد بود. پس به دلیل خزش روغن به آرامی و به وسیله شیرهای برقی که جریان روغن را به داخل جک کنترل می کنند ، حرکتی نرم را القا می کند.

 • عدم نیاز به موتورخانه؟

نیروی محرکه و تکیه گاه آسانسور هیدرولیک در پایین ترین طبقه و بر روی زمین قرار دارد و هیچ نیازی به هزینه احداث موتورخانه مجزا در پشت بام ندارد. پاوریونیت بالابرهیدرولیک در فضای کمی در کنار جک هم می تواند قرار بگیرد.

 • صرفه جویی در مصرف برق؟ چگونه؟

در آسانسور هیدرولیک نیز مانند آسانسورهای کششی(معمولی) از برق ۳ فاز استفاده می شود اما با این تفاوت که در این سیستم هنگام حرکت رو به پایین کابین آسانسور به صورت موتور خاموش و با استفاده از نیروی ثقل کابین و تخلیه روغن از درون جک انجام می شود و این یعنی ۴۸ درصد صرفه جویی در مصرف برق.

 • هزینه آهنکشی چگونه کم می شود؟

به دلیل این که در بالابر هیدرولیک تمامی نیروهای وارده در یک سمت و آن هم سمت جک قرار دارد باعث صرفه جویی در هزینه آهنکشی و استفاده از نبشی قوی در سمت جک و نبشی نمره پایین در سمت درب ها می باشد.

 • بی صدا و بدون لرزه؟

معمولا ساکنین طبقات آخر همیشه از ساختمان را مشاهده نخواهید کرد.

 • فضای بیشتر برای کابین هم می خواهید؟

در آسانسورهای کششی(معمولی) ۳۰-۴۰ سانتی متر از فضای خالی را وزنه تعادل و قاب وزنه اشغال میکند. در هیدرولیک چطور؟
اصلا وزنه ای وجود ندارد که فضایی را هم اشغال کند! پس هم فضای کابین بزرگتر می شود و هم ارتعاش و لرزش کمتر ایجاد می شود.


قطعات اصلی آسانسور هیدرولیک :

جک:

رابط تبدیل کننده نیروی هیدرولیک ( سیال روغن) به نیروی مکانیکی است.

اجزای جک هیدرولیک عبارتند از:

پکینگ، سیلندر، شفت، رپچر ولو

پاور یونیت :

پاور یونیت تولید کننده نیروی محرکه و ایجاد کننده فشار بر روغن برای حرکت جک می باشد .

اجزای پاور یونیت ها عبارتند از :

تانک، موتور، مجوعه شیر ها، پمپ

کاراسلینگ:

کاراسلینگ فریم نگهدارنده کابین است . کاراسلینگ های صنعتی از پیش آماده، در ابعاد استاندارد دهانه ریل 60، 70 ، 80، 90 و 110، و در مدل های یکطرفه، دوطرفه و پیتلس، موجود می باشند.

این کاراسلینگ ها مجموعه ی کامل  پاراشوت، ستون زیرجک، رولر، کفشک و قلاب سربکسل های مخصوص، فلکه هرزگرد، نگهدارنده جک، براکت های اتصال جک، صفحه شابلون و … را در بر دارند.

 

 

مارا در اینستاگرام دنبال کنید.

آسانسور هیدرولیک - هیرو آسانسور
آسانسور هیدرولیک - هیرو آسانسور
آسانسور هیدرولیک - هیرو آسانسور

 

جک ها

هنگامي که:

– عدم ساخت موتورخانه در بالای چاه آسانسور

– ارتفاع کم حرکت

– ظرفيت بالای حمل بار در سرعت پايين

سخن به ميان می آيد همواره توجه ما به آسانسور هيدروليک معطوف می شود.

درب آسانسور هیدرولیک

آسانسور های هیدرولیک از قطعات و قسمت های بسیار مختلفی تهیه و تشکیل شده است که یکی از مهمترین و اصلی ترین این قطعات را درب بالابر های هیدرولیک شکل داده و شما می توانید متنوع ترین این محصولات را از همین وب سایت پیش روی خود مورد مشاهده قرار دهید. درب مربوط به آسانسور های هیدرولیک به شکل یک طرفه، دو طرفه و روی کابین طراحی و ساخته می شوند. امروزه شما می توانید درب های شیشه ای بسیار با کیفیتی را مشاهده کنید که بر روی  بالابر های هیدرولیک نصب شده و مورد استفاده قرار می گیرد.

 

آسانسور هیدرولیک - هیرو آسانسور

محدودیت های آسانسور هیدرولیک:

– ارتفاع حرکت پایین

– تعداد استارت خور پایین در مقایسه با سیستم های کششی

– محدودیت سرعت حداکثر یک متر در ثانیه

– استفاده زیاد روغن و مخطر آلودگی

– مصرف انرژی بالا

– حرارت

– حفر زمین برای جایگذاری جک(سیستم جک از زیر)

موارد استفاده آسانسور هیدرولیک:

– انبار قطعات و فرایند تولید جهت ارتباط طبقات

– در محیط های قابل اشتعال رنگ سازی، پالایشگاهها جهت حمل بار سنگین

– در چایخانه جهت حمل کاغذ و کتاب

– در پارکینگ های طبقاتی جهت جابجائی اتومبیل

– در مراکز خرید، هتل ها بیمارستانها و منازل جهت حمل بار  مسافر

آسانسور هیدرولیک - هیرو آسانسور

امکانات ویژه آسانسور هیدرولیک:

– امنیت و عمر بیشتر
– قدرت بالا
– تمرکز وزن و مجوعه آسانسور مستقیما روی زمین افزایش ایمنی در برابر زلزله
– آزادی در محل قرار گیری موتورخانه
– مصرف انرژی فقط هنگام بالا رو
– تا ارتفاع 30 متر
– تا ظرفیت 10 تن

نحوه کار سیستم آسانسور هیدرولیک:

با چرخش موتور الکتریکی ، تلمبه، روغن را از مخزن به سیلندر پمپاژ می کند هنگامی که ظرفیت سیلدر پر شد روغن با فشار، پیستون و کابین متصل به آن را به طرف بالا حرکت می دهد هنگامی که کابین به طبقه مورد نظر می رسد سیستم کنترلی آسانسور علامتی را به موتور الکتریکی می فرستد تا کار پمپاژ روغن به تدریج قطع شود
وقتی آسانسور بخواهد به طبقه پاین حرکت کند سیستم کنترل آسانسور یک علامت به دریچه می فرستد تا دریچه باز شود سنگینی کابین و مسافران باعث می شود تا پیستون به سیلندر فشار آورد و روغن از راه دریچه باز شده دوباره به مخزن بر گردد هرگاه آسانسور در طبقه زیرین توقف کرد، سیستم کنترل آسانسور دوباره دریچه را می بندد.

مصرف انرژی در آسانسور هیدرولیک

مصرف انرژی 5/4 برابر کششی دو سرعته و 5 برابر کششی تک سرعته است.
– هم چنین جک های تلسکوپی به دلیل عایق حرارتی و نیز اصطکاک ایجاد شده در یاتاقان ها،منبع دیگر گرما هستند بنا بر طبیعت جک تلسکوپی وقتی که پیستون بسته می شود تمامی روغن داخل جک به داخل منبع باز نمی گردد پس حتی با خنک کردن روغن منبع، روغن محبوس در جک خنک نمی شود و مشکل همچنان باقی است.
– بدلیل سازگاری اجزاء هیدرولیک کابلی (هیدروبکسلی) که بصورت ترکیبی از کششی و هیدولیک جک یک مرحله ای می باشد و توانائی کشش کابل تا 100 فوت سیستم هیدرولیک سیمی در دهه اخیر بسیار رایج شده است. از طرف دیگر قسمت خنک کننده سیستم هیدرولیک می تواند به صورت جداگانه نسبت به بقیه موارد کنترل شود.

آسانسور هیدرولیک - هیرو آسانسور

بهینه سازی مصرف انرژی در آسانسور هیدرولیک:

– کاهش وزن کابین
– افزایش راندمان پمپ
– افزایش راندمان موتور
– کاهش قدرت موتور
– سیستم کنترل شیر پیشرفته جهت کاهش زمان by pass
– استفاده از وزنه تعادل (این کار مصرف انرژی را کاهش می دهد ولی ممکن است توجیه اقتصادی نداشته باشد.)
– استفاده از کنترل سرعت VVVF (درایو)

 

بیشتر بخوانیم : پله برقی چیست ؟

 

سرویس نگهداری آسانسور هیدرولیک

بالابر هیدرولیک نیز مانند دیگر آسانسورهای مورد استفاده در کل جهان نیازمند سرویس و نگهداری هستند به طوری که شما بایستی به شکل ادواری و دوره ای اقدامات مربوط به سرویس این تجهیزات را انجام دهید تا بتوانید بهترین عملکرد را از این محصول به دست آورید. شما می توانید در سرویس های مربوط به آسانسور های هیدرولیک، قطعات خراب و معیوب شده را به موقع شناسایی کرده و از این طریق در بهترین و مناسب ترین زمان ممکن اقدام به تعویض آن داشته باشید.

هر یک از محصولات و آسانسور های هیدرولیک موجود در وب سایت ما از گارانتی و ضمانت نامه های بسیار بلند مدتی برخوردار بوده و شما می توانید از خدمات پس از فروش بالابر های هیدرولیک بهره مند شوید و در صورت مشاهده هر گونه مشکلی سریعا با خدمات پس از فروش این تجهیزات در تماس باشید.

نصب آسانسور هیدرولیک

نصب آسانسور های هیدرولیک یکی از اصلی ترین گام های استفاده از این تجهیزات می باشد که شما نیز بایستی دقت و توجه بالایی را برای این امر صرف کنید. بی شک برای نصب آسانسور های هیدرولیک نیازمند یک سری از مهمترین تجهیزات و دانش هستیم که بتوانیم به بهترین و مناسب ترین شکل ممکن اقدام به نصب و راه اندازی این تجهیزات داشته باشیم. توجه کنید که کمترین و کوچکترین بی دقتی در نصب بالابر های هیدرولیک می توانید اتفاق های ناگوار بسیاری را به دنبال داشته باشد.

هزینه نصب آسانسور هیدرولیک 

اگر شما نیز به دنبال راهنمای خرید و استفاده از بالابر هیدرولیک هستید، بایستی به یک سری از مهمترین و اصلی ترین آیتم ها توجه لازم را داشته باشید که از مهمترین این آیتم ها می توان به هزینه های نصب آن اشاره کرد. توصیه می شود که نصب و راه اندازی آسانسور های هیدرولیک خود را به دست افراد کاربلد و حرفه ای بسپارید و برای این منظور می توانید با همکاران متخصص ما در تماس باشید.

همچنین شما می توانید قبل از نصب این تجهیزات در خصوص هزینه های نصب آن اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید. هزینه های مربوط به نصب بالابر های هیدرولیک بسیار مناسب می باشد چرا که آسانسورهای مذکور برعکس آسانسورهای قدیمی، در کم ترین زمان ممکن قابلیت نصب و راه اندازی را دارند.

 

تفاوت قیمت آسانسور هیدرولیک و کششی

توجه داشته باشید که تفاوت قیمت بالابر هیدرولیک و کششی یکی از دیگر مهمترین و اصلی ترین آیتم هایی می باشد که سبب شده است تا امروزه بسیاری از مردم به دنبال راهنمای خرید و استفاده از آسانسور های هیدرولیک باشند. آسانسور های هیدرولیک از قیمت های بسیار مناسبتری برخوردار هستند و کاربران می توانند با در نظر گرفتن بودجه ی در اختیار خود، مناسب ترین این تجهیزات را برای ساختمان مسکونی و تجاری خود تهیه و خریداری کنند.

شما نیز این فرصت طلایی و باشکوه پیش روی خود را از دست ندهید و هم اکنون با بررسی هر یک از انواع بالابر های هیدرولیک موجود در وب سایت ما، اقدامات مربوط به خرید را انجام دهید. همچنین می توانید قبل از ثبت سفارش خود، در خصوص ویژگی های مربوط به هر یک از این تجهیزات اطلاعات مورد نیاز خود را به دست آورید.

قیمت آسانسور هیدرولیک 

یکی از مهمترین و اصلی ترین دغدغه های بسیاری از خریداران آسانسور هیدرولیک را قیمت این محصولات تشکیل داده است. شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص قیمت آسانسور های هیدرولیک از همین وب سایت اقدام کرده و با در نظر گرفتن بودجه و قدرت مالی در اختیار خود، اقدام به خرید داشته باشید. لازم است بدانید که آیتم های بسیار متعددی در قیمت های نهایی آسانسور های هیدرولیک دخیل می باشد که از مهمترین و اصلی ترین این آیتم ها می توان به مواردی از جمله نوع بالابر های هیدرولیک، کیفیت ساخت این محصولات، برند و هزینه های مربوط به نصب و حمل اشاره کرد.

شرکت هیرو آسانسور سعی بر آن دارد تا قیمت های بسیار مناسبی را برای بالابر های هیدرولیک به ارمغان آورند تا از این طریق رضایتمندی و توجه بسیاری از خریداران و مشتریان را به دست آورده و به یکی از مشهورترین شرکت های فروش آسانسور های هیدرولیک تبدیل شود. همچنین شما می توانید برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در شرکت هیرو آسانسور سایت در تماس باشید و راهنمایی ها و مشاوره های لازم را به دست آورید. 

جهت کسب اطلاعات بیشتر مشاوره رایگان 

88882500

ما را در اینستاگرام دنبال کنید.

مطالب مرتبط

انواع آسانسور های هیدرولیک کدامند ؟

 • آسانسور هیدرولیک با چاهک
 • آسانسور هیدرولیک بدون چاهک
 • آسانسور هیدرولیک خانگی

قطعات اصلی آسانسور هیدرولیک چیست ؟

 • جک
 • پاور یونیت 
 • کاراسلینگ

موارد استفاده آسانسور هیدرولیک چیست ؟

– انبار قطعات و فرایند تولید جهت ارتباط طبقات

– در محیط های قابل اشتعال رنگ سازی، پالایشگاهها جهت حمل بار سنگین

– در چایخانه جهت حمل کاغذ و کتاب

_…..

برای تماشای ویدیو زیر لطفا فیلترشکن خود را روشن کنید.

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.