برای خرید پله‌ برقی  به چه نکاتی توجه شود؟

یک استراتژی کارآمد برای بالا بردن فروش و بازدید از مغازه‌های طبقات بالا و پایین در مجتمع های تجاری و مراکز خرید، با استفاده از نصب و جایگذاری مناسب پله برقی در بهترین نقطه‌ی ساختمان و ایجاد شرایط  بهینه برای مشتری برای رفت و آمد و دسترسی به قسمت‌ها و طبقات مختلف ساختمان است.

اگر قصد خرید پله‌ برقی  را دارید، پیشنهاد می شود که قبل از آن حتما راهنمای خرید پله برقی را مطالعه کنید. برای اطلاع از جزئیات آن با تیم تخصصی  کارشناسان هیرو آسانسور همراه شوید.

پله برقیتعریف

پله برقی ها یک راه پله ی در حال حرکت است که افراد را بین طبقات یک ساختمان جا به جا می کند. این زنجیره شامل موتورها و خط سیری است که باعث می شود پله های به صورت افقی بر روی آن به حرکت درآیند. این سیستم در مکان هایی کاربرد دارد که امکان نصب آسانسور به هر دلیلی مقدور نیست. مکان هایی که پله های برقی بیشتر در آن استفاده می شود، آموزشگاه های بزرگ، مراکز خرید، فرودگاه ها، راه آهن و مترو، هتل ها و استادیوم هاست.

پله‌برقی وسیله‌ای ایمن و کاربردی برای جابه‌جا شدن افراد از طبقه‌ای به طبقه‌ی دیگر است. انتخاب درست و راه‌اندازی صحیح پله‌برقی و تضمین اینکه افراد تجربه خوبی از استفاده از این وسیله در ساختمان شما داشته باشند نیز اهمیت بسیار زیادی دارد.

مزایای پله برقی

انواع پله برقی می تواند به راحتی جایگزین راه پله های معمولی شود و علاوه بر آن هرگز نیاز نیست برای استفاده از آن، در انتظار بمانید، مگر در مواقعی که ترافیک سنگینی از افراد را در مقابل آن داشته باشید.همچنین بسیار راحت می تواند افراد را به مکان خاصی که قصد هدایتشان را دارید، راهنمایی کنید. پله های برقی ها هرگز در اثر تغییرات آب و هوایی و بارش باران صدمه نمی بینند. البته این نیز نکته ی قابل تامل است، که اگر به هر علتی از نظر سیستماتیک با مشکل مواجه شوند و از کار بیفتند مشکل ساز خواهد بود.

هر چه در خرید آسانسور و پله برقی نکات کلیدی بیشتری را در نظر بگیرید؛ رضایت شما پس از خرید بیشتر خواهد بود. قبل از هرچیزی لازم است با خصوصیات پله برقی خوب آشنا شویم. و انتظارات از پله برقی مناسب و استاندارد مشخص شود.

ویژگی های یک پله برقی مناسب چیست؟

 1. حرکت روان و مصرف بهینه انرژی
 2. عدم ایجاد سر و صدای در هنگام حرکت
 3. رعایت استانداردهای لازم در کیفیت ساخت و میزان امنیت
 4. استفاده از آلیاژهای مناسب و مواد ضد خوردگی در ساخت قطعات
 5. عملکرد اتوماتیک قابل اعتماد و ایمن
 6. اندازه‌ استاندارد در اندازه‌‌ی پله‌ها، ارتفاع هر پله، عرض پله و محافظ پله
 7. ریل های متحرک محافظ پله به گونه‌ای طراحی شوند که از انگشتان مراقبت کند
 8. توقف اتوماتیک بلافاصله بعد از بروز کوچک‌ترین اختلال

پله برقی
فاکتورهای مناسب در خرید و انتخاب پله برقی

 • امنیت پله برقی

همیشه ایمنی و آسایش مصرف کنندگان اولویت اول می باشد و تمام فاکتورها تاثیر این عامل مهم قرار می گیرد. خاطر داشته باشید پله برقی شما باید از ایمنی مطلوبی برای جابه‌جایی افراد برخوردار باشد. باتوجه به اینکه موتورهای مورد استفاده در پله برقی از قدرت بالایی برخوردارند لذا یکی از نگرانی های همیشگی سازندگان آن است.

رعایت نکات ایمنی در پله های برقی از بسیاری از حوادث جلوگیری می کند.

پس در موقع خرید پله برقی از اعتبار شرکت سازنده و رعایت کامل استانداردها مطمئن شوید.

 • مکان نصب پله‌برقی

یکی دیگر از عوامل موثر بر انتخاب پله برقی انتخاب  مکان مناسب در ساختمان برای کنترل ترافیک استفاده از پله برقی می باشد. باید توجه کنید که ساختمان مورد نظرتان چه کاربردی دارد و افراد در رفت و آمد در ساختمان شما چه کسانی هستند و با چه هدفی وارد ساختمان می‌شوند.

در ساختمان‌های پر رفت‌وآمد می‌توان از پله‌ برقی‌ دوطرفه برای بالا رفتن و پایین آمدن از طبقات استفاده کرد. پله برقی‌های یک طرفه اگرچه ممکن است برای صاحبان ساختمان‌ها بصرفه باشند، اما قطعا برای کاربران قانع کننده نخواهند بود.

 • طراحی پله برقی

بعد از بررسی ایمنی و تحلیل ترافیک سومین عامل نوع طراحی و زیبایی آن می باشد. ظاهر یک پله برقی نیز باید به سبک ساختمان شما نزدیک باشد و چگونگی قرار گیری آن بین طبقات با معماری ساختمان همخوانی ایجاد کند. در این مرحله پس از تعیین ظرفیت و ترکیب مورد نظر، شما باید درباره‌ی ظاهر پله‌ برقی مورد نظرتان تصمیم بگیرید. برخی قسمتها بایستی به سلیقه مشتری انتخاب و شاخته شود لذا از سازنده پله برقی درخواست نمایید که صفحه پله، چراغ‌های راهنما، نوع و رنگ روکش بدنه را خودتان انتخاب کنید.

پله برقی
هیرو آسانسور به عنوان یکی از شرکتهای پیشرو فعال در صنعت آسانسور و پله برقی، رضایت مشتریان را در اولویت اول قرارداده و همواره در محصولات تولیدی خویش، ایمنی، کیفیت و زیبایی را باهم تلفیق می کند و محصولی منحصربفرد ارائه می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان ما تماس بگیرید.

02188882500

نقشه اجرایی پیاده روی برقی شیبدار

دانلود نقشه

نقشه اجرایی پیاده روی برقی مسطح

دانلود نقشه

نقشه اجرایی پله برقی  ’30

دانلود نقشه

نقشه اجرایی پله برقی ‘35

دانلود نقشه