پروتکل سرویس و نگهداری آسانسورها در شرایط کرونا

پروتکل سرویس و نگهداری آسانسورها در شرایط کرونا

هیرو آسانسور تلاشهایی مبنی بر جلوگیری از شیوع ویروس کوید -19 (کرونا) را پشتیبانی می کند. ما این کار را با اعمال اقدامات دقیق ایمنی و بهداشت داخلی مطابق با توصیه های سازمان بهداشت جهانی (WHO) و مقررات مربوط به دولت و همچنین اقدامات سازمانی برای اطمینان از حمایت ویژه از کارکنان انجام می دهیم. در عین حال، به عنوان یکی از ارائه دهندگان خدمات پیشرو سرویس و نگهداری آسانسور در ایران ، وظیفه داریم به علت تردد مداوم در ساختمان ها ، به ویژه برای زیرساخت های مهم مانند بهداشت و تأسیسات عمومی تمهیدات ویژه ای را اعمال کنیم.

ما در هیرو آسانسور تمام تلاش خود را خواهیم کرد تا اطمینان حاصل شود که خدمات ما با رعایت نکات کامل بهداشتی انجام می پذیرد. لذا در صورت بروز تأخیر به دلیل محدودیت های رسمی، خواهان درک شما هستیم. فقط ایمنی و حفاظت از سلامت کارمندان ما می تواند تضمین کننده ادامه فعالیت های تجاری ما باشد.
با توجه به شرایط قرنطینگی و احتمال بروز مشکلات در زمینه تامین قطعات در آینده نزدیک، طبق پیش بینی های انجام شده ، جهت اطمینان خاطر مشتریان ارجمند قطعات مورد نیاز احتمالی ، خریداری و در انبار نگهداری می شود .
ما به طور جداگانه به مشتریان خود در شرایط قرنطینه اطلاع خواهیم داد که در شرایط بروز خرابی تا رسیدن تکنسین ها چگونه اقدام به نجات اضطراری خود بکنند.
از مشتریان عزیز خواهشمندیم گزارش نیازمندیهای خود را از طریق تلفن یا مطابق با فرآیندهای جداگانه توافق شده به سمع مدیریت واحد پشتیبانی برسانید .

* با شرایط کنونی کرونا چگونه می توانید تکنسین های واحد پشتیبانی ما را حمایت کنید؟ *

1- مشتریان ارجمند لطفا بدانید که تکنسین های هیرو آسانسور در حال حاضر توجه زیادی به پیروی از مقررات بهداشتی و ایمنی در محل کار دارند . از شما خواهشمندیم با ما همکاری کرده و نکات زیر را رعایت بفرمایید .

2- لطفاً هنگام تأیید گزارش های کاری، به بهداشت دست ، فاصله اجتماعی مناسب توجه ویژه ای کنید و سعی کنید این روند را با تکنسین های شرکت حدالامکان از طریق راههای ارتباطی دیجیتال همچون واتس آپ و تلگرام و بدون تماس مستقیم برقرار کنید .

3- در صورت نیاز به خدمات در مکانهای خاص و پرتردد همچون : مراکز مراقبت های بهداشتی(بیمارستان،کلینیک) ، سازمانهای پرتردد و … ، ما از کارمندان خود درخواست می کنیم که بالاترین حد ایمنی مثل استفاده از تجهیزات حفاظتی کامل را تهیه و استفاده کنند .

4- همچنین به مشتریان و استفاده کنندگان آسانسورهای تحت سرویس و نگهداری هیرو آسانسور، این اطمینان را می دهیم که سیستم های آنها با دقت تمیز و ضدعفونی می شود و نه تنها تمام نقاط کابین آسانسور بلکه شاستی های طبقات و دستگیره های دربهای لولایی نیز در هر سرویس و رفع خرابی ضدعفونی می گردد .

5- به تکنسین هایمان آموزش داده شده که از تماس با افراد مستقیم به شدت خودداری کنند. لطفاً از پرسنل ما بخاطر فاصله گرفتن از شما و همچنین خودداری از دست دادن و انجام صحبت های کوتاه آزرده خاطر نشوید.

سرویس و نگهداری آسانسور

6-برای جلوگیری از شیوع کرونا ویروس در آسانسورها با انگشتان خود دکمه ها و کلیدها را لمس نکنید. به جای آن ، از دستکش یا از انتهای مداد، خودکار و یا چیزی مشابه برای فشار دادن دکمه استفاده کنید. اگر نیاز به استفاده از دستهایتان دارید ، به یاد داشته باشید که هرچه سریعتر آنها را بشویید و یا از یک ضدعفونی کننده دست یا الکل استفاده کنید.

سرویس و نگهداری آسانسور

7- اگر آسانسور از قبل پر شده است ، صبور باشید و منتظر آسانسور بعدی باشید. یا اینکه از پله ها جهت رفت و آمد استفاده کنید. بهتر است سفر خود را در آسانسور به تنهایی یا فقط با چند نفر دیگر انجام دهید تا از شیوع بیماری coronavirus که از طریق قطرات تنفسی منتقل می شود جلوگیری شود.

سرویس و نگهداری آسانسور

8- اگر با افراد دیگر در آسانسور هستید ، سعی کنید حداقل یک متر از مسافران دیگر خود فاصله بگیرید. اگر در یک آسانسور شلوغ هستید ، از صحبت کردن خودداری کنید. اگر مجبور هستید سرفه یا عطسه کنید ، از دیگران دور شوید و از آستین یا دستمال خود استفاده کنید تا از انتشار قطرات جلوگیری شود.

9- از طرف تیم واحد سرویس و نگهداری شرکت هیرو آسانسور از حمایت شما سپاسگزاریم .

 

در صورت نیاز به مشاوره باما تماس بگیرید

02188882500

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.