شرکت هیرو آسانسور، طراح و مجری انواع بالابر خودرو

امروزه پیشرفت فناوری باعث شده است که دستگاه های مختلفی ساخته شود که می تواند انجام بسیاری از کارها را برای انسان آسان کند. به طوری که با استفاده از این دستگاه ها، بدون آن که نیازی به صرف نیروی بدنی و وقت زیاد شود به راحتی و با در مدت زمان بسیار سریعی می توان کار را انجام داد یا اجسام را جابجا کرد. یکی از این دستگاه ها، بالابر خودرو است. این دستگاه ها که با فناوری های جدید ساخته شده اند می توانند برای جابجایی خودرو مورد استفاده قرار گیرند. البته اندازه، قطعات تشکیل دهنده و قیمت هر یک از این دستگاه ها با توجه به نیاز شرکت ها و افراد به گونه متفاوتی طراحی و ساخته می شود. در این مطلب قصد داریم تا شما را با بالابر خودرو و انواع آن آشنا کنیم.
بالابر ماشین

بالابر خودرو (بالابر ماشین) چیست؟

بالابر خودرو نوعی دستگاه است که برای جابجایی خودروها به کار می رود. نحوه طراحی و عملکرد این دستگاه ها به این صورت است که بتواند خودرو را به صورت عمودی و بین طبقات مختلف ساختمان جابجا کند. علاوه بر ساختمان ها از این دستگاه ها در تعمیرگاه ها یا اماکنی که خودور باید تا ارتفاعی بالاتر برود نیز استفاده می شود. امروزه از بالابر خودرو استفاده های زیادی می شود. برای مثال در پارکینگ هایی که کمبود فضای خالی برای پارک کردن خودروها وجود دارد از این دستگاه استفاده می شود تا خودروها به صورت عمودی جابجا شده تا از این طریق فضای کافی برای پارک کردن خودروها فراهم شده و از فضای خالی موجود صرفه جویی شود.

انواع بالابر خودرو

بالابر خودرو در انواع مختلفی طراحی و ساخته می شود. در واقع بسته به کاربرد، مدل، قطعات تشکیل دهنده، سیستم انتقال نیرو و غیره، انواع مختلفی دارد که در ادامه به معرفی هر یک از این انواع پرداخته ایم.

  • بالابر خودرو هیدرولیکی

بالابرهای هیدرولیک دستگاه هایی هستند که برای جابجایی عمودی خودرو در پارکینیگ ها طبقاتی و اماکنی که سطح آن ها شیب دار نیست استفاده می شود. این نوع بالابرها بر اساس اصل اسکال کار می کنند. این سیستم به گونه ای طراحی شده است که نیروهایی که در اجزای مختلف آن وجود دارد بر اساس اصل اسکال کار می کند.
پیستون های این بالابر در ارتفاع ثابت قرار داده و تنظیم شده اند. به این صورت در آن ها هیچ اختلاف فشاری ایجاد نمی شود. همچنین در این سیستم ها کاهش یا افزایش فشار با توجه به نیازهای کاری امکان پذیر است. فشار از طریق اهرم ها یا همان جک منتقل می شود.

ویژگی ها و مزایای بالابر خودرو هیدرولیکی

نحوه نصب این نوع بالابرها به این صورت است که می توانند هم به شکل جک هیدرولیک یا قیچی و هم از زیر نصب شوند. این بالابرها در ابعاد سه در شش متر به صورت استاندارد ساخته می شود. برق مورد نیاز برای این دستگاه ها سه فاز است.
یکی از مزایای اصلی این بالابرها، صرفه جویی در وقت و هزینه است. این سیستم ها از فناوری روز دنیا برخوردار بوده و طراحی آن ها را بهترین متخصصان انجام داده اند. عملکرد این سیستم ها با وجود حداقل محدودیت انجام می شود. این سیستم ها مجهز به مدار کنترل 24 ولتی هستند که هم می تواند در مصرف برق صرفه جویی کند و هم این که امنیت دستگاه را افزایش می دهد. رنگی که برای این دستگاه ها استفاده می شود از نوع خودرویی بوده و مانع از پوسیدگی دستگاه در شرایط خاصی می شود.
به لحاظ ایمنی باید بگوییم این بالابرها از ایمنی بالایی برخوردار هستند. برای مثال می توان به سیستم فرود اضطراری آن ها اشاره کرد که به محض قطعی برق، با داشتن جک هیدرولیک از سقوط کابین جلوگیری می کند. همچنین این سیستم ها کلید توقف (استاپ) اضطراری نیز دارند.
از دیگر مزایایی که این بالابرها دارند، طراحی به روز آن ها بر اساس فناوری های روز جهانی است. به طوری که به صورت یکنواخت حرکت کرده و کم ترین میزان سروصدا را دارند. همچنین می توان روی عملکرد سکوی بالابر و ایستگاه ها نظارت کرد. علاوه بر این ها می توان به صورت خودکار سرعت آن را کنترل کرد. به عنوان یکی دیگر از مزایایی که این بالابر دارد می توان به وجود کنترل بار و کنترل فاز روی مدار فرمان آن اشاره کرد.

  • بالابر خودرو پارکینگی

این نوع بالابر دستگاهی است که می توان به وسیله آن خودرو را در پارکینگ هایی که با کمبود فضا روبرو هستند جاگزاری کرد. این دستگاه ها هم با استفاده از نیروی هیدرولیک عمل می کنند و به لحاظ ایمنی در سطح بالایی قرار دارند. این دستگاه ها می تواند در پارکینگ هایی از نوع مکانیزه و نیمه مکانیزه مورد استفاده قرار گیرد. همچنین قابلیت استفاده از این سیستم در اماکن مسکونی و تجاری هم امکان پذیر است. به طوری که با نصب و استفاده از این سیستم ها می توان بخش زیادی از فضای پارکینگ را آزاد کرد.
نصب و استفاده از این سیستم ها هم در عین حال که مشکل فضا را برای پارک خودروها برطرف می کند، باعث می شود که در وقت افراد صرفه جویی شده و هم نگرانی آن ها از بابت جای پارک رفع شود. بالابرهای خودرو در صورتی که در شرکت های معتبر و شناخته شده تولید شوند از نظر کیفیت قطعات و کارکرد مطلوب در سطح بالایی قرار می گیرند. به طوری که قطعات و اجزای این سیستم ها با دقت بسیار و مطابق با استانداردهای روز جهانی طراحی شده و روی سیستم نصب می شود.
بالابر خودرو پارکینگی

مزایای بالابرهای پارکینگی

این سیستم ها از مزایای متعددی برخوردارند که در زیر به آن ها اشاره شده است.
• این دستگاه ها به سیستم ایمنی ضد سقوط و سیستم الکتروهیدرولیکی مجهز هستند.
• استفاده از این بالابرها ظرفیت پارکینگ ها را بیشتر می کند.
• به هنگام قطعی برق می توان بالابر را پایین آورد.
• نصب این دستگاه ها آسان بوده و می توان سریع آن را انجام داد.
• می توان از پوشش گالوانیزه گرم برای تمام قسمت های بدنه، قطعات و محافظ سامانه هیدرولیک استفاده کرد.
• برخورداری از کلیدهای فرمان ضد آب
• ابعاد آن ها به گونه ای طراحی می شود که استاندارد و کاربردی باشد.
• انواع خودروهای سواری و شاسی بلند و نیز موتور سیکلت ها می توانند روی آن پارک شوند.
• در زمان قطعی برق می توان آن ها را پایین آورد.
• کفی این نوع بالابرها از طراحی خاصی برخوردار بوده و از ورق گالوانیزه استفاده شده است که می توان از ریزش آب و مایعات جلوگیری کرد.

  • بالابر خودرو تعمیرگاهی

بالابر تعمیرگاهی نوعی دستگاه بالابر است که از آن در تعمیرگاه ها و کارواش ها استفاده می شود. به وسیله این دستگاه ها می توان خودروها را تا ارتفاع مورد نظر بالا برد و به تعمیر یا نظافت آن ها پرداخت. این سیستم ها کاربردهای زیادی دارند و به وسیله آن ها دیگر نیازی به آن نیست که در تعمیرگاه ها چاله مکانیکی ایجاد کرد. به طوری که دسترسی به تمام قسمت های زیرین ماشین امکان پذیر بوده و کار کردن با این دستگاه ها بسیار آسان است.
این دستگاه ها مجهز به سیستم هیدرولیکی برای انتقال نیرو هستند. به این دلیل که سیستم هیدرولیکی استحکام و امنیت بالایی داشته و در تحمل وزن خودروها قدرت زیادی دارد. از آن جایی که در تعمیرگاه ها فضای محیط، شلوغ است، این بالابرها می توانند باعث خالی شدن فضای تعمیرگاه شده و از این نظر تعمیرکاران می توانند با راحتی بیشتری به انجام تعمیرات بپردازند.
بالابر خودرو تعمیرگاهی

انواع بالابر خودرو تعمیرگاهی

بالابر تعمیرگاهی به دو نوع دو ستونه و چهار ستونه تقسیم می شود که در ادامه به آن ها اشاره شده است:

  • بالابر دو ستونه: این سیستم ها برای جابجایی خودروهایی استفاده می شود که وزن آن کم است. طراحی ابعاد آن ها به نحوی است که امکان نصب آن ها در مغازه ها و محیط های کوچک تر امکان پذیر است. در ضمن نصب و استفاده از این دستگاه ها راحت و بدون دردسر است.
  • بالابر چهار ستونه: این سیستم ها در مقایسه با دستگاه های دو ستونه ابعاد بزرگ تری دارند و به منظور جابجایی خودروهای سنگین استفاده می شود. نصب و تنظیم جک های این دستگاه ها به نحوی است که به آسانی روی سطح زمین قرار بگیرند. این سیستم هم می تواند به جای ایجاد چاله در تعمیرگاه ها مورد استفاده قرار بگیرد.

مزایای بالابر تعمیرگاهی

در زیر به مزایای بالابر خودرو از نوع تعمیرگاهی اشاره شده است:
• برخورداری از امنیت بالا
• تامین انرژی از طریق برق تک فاز
• برخورداری از پمپ دستی برق به هنگام قطعی برق
• برخورداری ازقفل ضد سقوط کابین
• کنترل آسان دستگاه توسط کاربر
• حرکت کابین به بالا و پایین با سرعت زیاد
• وجود لاستیک نگهدارنده برای جلوگیری از آسیب و ضربه دیدن به قسمت های زیرین خودرو
• امکان تنظیم دستگاه برای کاربر

  • بالابر خودرو از نوع قیچی

بالابر خودرو قیچی نوعی بالابر هیدرولیکی ثابت به شمار می رود. یکی از ویژگی های مهم این نوع بالابرها برخورداری از امنیت بالا بوده و قدرت نگهدارندگی آن ها در مقایسه با بالابرهای دو ستونه و چهار ستونه بیشتر است. بالابرهای قیچی در دو نوع تو کار و رو کار طراحی و ساخته می شود که برای نصب و استفاده از مدل توکار باید چاهک در تعمیرگاه حفر شود.

مزایای بالابر (جک) قیچی

• قابلیت کار کردن با برق تک فاز و سه فاز
• برخورداری از پمپ دستی در اوقات قطعی برق
• این بالابرها در ابعاد مختلف طراحی و ساخته می شود.
• سرعت بالا در پایین آمدن و بالا رفتن کابین آن هم در کم تر از یک دقیقه
• قدرت بالای نگهدارندگی خودرو
• برخورداری از امنیت بسیار بالا
بالابر (جک) قیچی خودرو

کاربرد بالابر خودرو

بالابر خودرو کاربردهای مختلفی دارد. از جمله این که می توان از این دستگاه ها برای جابجایی عمودی خودروها در پارکینگ های طبقاتی و سایر پارکینگ هایی که فضای کمی برای پارک خودروها وجود دارد استفاده کرد. برای مثال ممکن است در این پارکینگ ها ممکن است فضا برای ورود و خروج خودروها به علت تراکم بالای خودروها وجود نداشته باشد که با استفاده از این سیستم ها می توان به راحتی خودروها را به طور عمودی بالا برد تا فضا برای ورود و خروج خودروها و پارک کردن فراهم شود.
همچنین این بالابرها کاربردهای زیادی می توانند در تعمیرگاه ها داشته باشند. به طوری که می توان این سیستم ها را در تعمیرگاه ها نصب کرد و با استفاده از آن ها خودروها به طور عمودی بالا می رود و تعمیرکار به راحتی می تواند به قسمت های زیرین خودرو به منظور انجام تعمیرات لازم دسترسی پیدا کند. همچنین با استفاده از این سیستم ها نیازی به کندن چاله تعمیرگاه نیست و از این نظر یک مزیت بزرگ برای این دستگاه ها به شمار می رود.

قیمت بالابر خودرو

در ارتباط با قیمت این دستگاه ها باید گفته شود که عوامل مختلفی روی قیمت این سیستم ها تاثیرگزار است و در واقع تعیین کننده قیمت آن ها به شمار می رود. از جمله این عوامل می توان به نوع دستگاه، برند و شرکت سازنده، متراژ ابعاد آن، نوع طراحی و فناوری های به کار رفته در آن، امکانات و مزایای آن و …. اشاره کرد. البته باید بگوییم شرکت های معتبری که این سیستم ها را تولید می کنند معمولا قیمت های مناسب تری نسبت به سایر شرکت هایی دارند که این سیستم ها را از برندهای دیگر خریداری کرده و به فروش می رسانند. از این رو توصیه می شود برای اطلاع از قیمت این دستگاه ها و خرید آن ها، با شرکت هیرو آسانسور تماس بگیرید.

88882500 – 09122104684

ابعاد بالابر خودرو

بالابرهای خودرو ابعاد مختلفی دارد که با توجه به ظرفیت آن این ابعاد متفاوت است. به این صورت که اگر ظرفیت بالابر 3000 کیلوگرم باشد، ابعاد کابین آن در حدود 250*220*550 سانتیمتر می شود. ابعاد درب طبقات هم در حدود 250*220 سانتیمتر می شود. در صورتی که ظرفیت بالابر 4000 کیلوگرم باشد، ابعاد کابین در حدود 300*600&220 سانتیمتر می شود. همچنین برای درب طبقات این بالابرها هم ابعادی در حدود 220*300 در نظر می گیرند. در ضمن باید گفته شود بالابرهای خودرو در صورتی که تا ارتفاع 8.5 متری برسند از یک جک تک مرحله ای و در صورت رسیدن تا ارتفاع 17 متری، باید از جک دو مرحله ای استفاده شود.
بالابر خودرو

بالابر حمل خودرو

بالابر یا آسانسور حمل خودرو دستگاهی است که از آن برای حمل خودرو در طبقات مختلف ساختمان استفاده می شود. این بالابرها قادر به حمل خودرو تا ارتفاع مورد نظر هستند. معمولا تا ارتفاع سه طبقه از ساختمان از سیستم هیدرولیک و برای ارتفاعات بالاتر از سه طبقه از سیستم کششی استفاده می شود. این سیستم ها را می توان در محیط هایی همانند پارکینگ ساختمان های چند طبقه، انبارهای بزرگ و تعمیرگاه ها نصب و استفاده کرد. برق مورد نیاز برای کار کردن این بالابرها از نوع سه فاز است.

طراحی بالابر خودرو

این سیستم ها با توجه به ابعاد، قطعات تشکیل دهنده، نوع سیستم و … طراحی متفاوتی دارند. به طوری که بالابر تعمیرگاهی از نظر طراحی با بالابر پارکینگ تفاوت دارد و هر یک از سیستم ها می تواند نیازهای خاصی را برطرف کند.

ساخت بالابر خودرو

بالابرهای خودرو در شرکت های مختلفی طراحی و ساخته می شود. به طوری که وقتی به مراکز فروش این دستگاه ها مراجعه کنید دستگاه‌های مختلفی را مشاهده می کنید که ساخت‌های برندهای مختلفی هستند. شاید این پرسش برایتان پیش بیاید که در میان این تنوع مدل و برندهای سازنده، محصولات کدام برند می تواند هم از نظر کیفیت دستگاه و برخورداری از فناوری بالا و هم از نظر قیمت و خدمات پس از فروش از سایر برندها بهتر است. به همین منظور بهتر است برای خرید این دستگاه ها از شرکت‌های معتبری که شناخته شده هستند خریداری کنید که در عین داشتن کیفیت لازم، از خدمات پس از فروش آن ها هم استفاده کنید.
قیمت بالابر خودرو

شرکت هیرو، طراح و مجری انواع بالابر خودرو

یکی از شرکت های مطرح و شناخته شده که در زمینه طراحی، تولید و نصب انواع آسانسورها و سیستم‌های بالابر فعالیت می کند، شرکت هیرو آسانسور است. این شرکت دستاوردها و تجربیات ارزنده خود را بر اساس دانش روز مهندسی را از سال 1382 که فعالیت خود را آغاز کرده، به تدریج تاکنون به دست آورده است. این شرکت در طول این سال‌ها فعالیت خود را بر طراحی، ساخت و ارائه خدمات پس از فروش انواع آسانسورها، پله برقی ها و بالابرها از جمله بالابر خودرو متمرکز کرده است. شرکت هیرو آسانسور همچنین در زمینه سرویس و نگهداری انواع آسانسورها هم فعالیت می‌کند که با برخورداری از پرسنل متخصص و مجرب توانسته است خدمات بسیار مطلوبی را به مشتریان گرامی ارائه دهد.
به این منظور در صورتی که نیاز به خرید و نصب انواع بالابر خودرو دارید، خرید از این مجموعه را به شما پیشنهاد می کنیم. این شرکت انواع بالابر خودرو را با طراحی منحصر به فرد و مبتنی بر فناوری های روز دنیا به فروش می رساند. ضمنا خدمات نصب و راه اندازی این بالابرها هم توسط پرسنل و تکنسین های ماهر و مجرب این مجموعه انجام می شود. این شرکت همواره کوشش کرده است که در کنار مشتریان گرامی بوده و شریکی قابل اعتماد برای آن ها باشد تا بتواند بهترین سیستم ها را برای آن ها فراهم کند. که از این طریق اعتماد و رضایت حداکثری ایشان را که در واقع سرمایه های اصلی این شرکت است، جلب کند.