امروزه استفاده از آسانسور علاوه بر ساختمان های چند طبقه و برج ها، در ویلاها نیز به پدیده رایجی تبدیل شده است. واقعیت این است که در ویلاهای لوکس دو یا چند طبقه، نصب و راه اندازی آسانسور باعث جذابیت  و زیبایی هر چه بیشتر نمای ظاهری این ساختمان ها می شود. آسانسور ویلا را می توان نمونه ای از آسانسور خانگی دانست که برای استفاده ساکنان ویلا طراحی و نصب می شود. شرکت های مختلفی در زمینه طراحی، تولید و نصب آسانسورهای ویلا فعالیت می کنند که محصول نهایی آن ها تفاوت های زیادی با یکدیگر دارد. در این مقاله قصد داریم به بررسی موضوع آسانسور ویلا و مطالب مرتبط با آن بپردازیم.

قیمت آسانسور ویلایی

آسانسور ویلا

آسانسور ویلا نوعی سیستم محسوب می شود که با طراحی خاص خود در ویلاها نصب و راه اندازی می شود. همان طور که در بالا اشاره کردیم این نوع آسانسورها از نوع خانگی یا همان هوم لیفت هستند که البته طرفداران بسیاری هم دارد. این آسانسورها برای نصب نیازی به فضای بزرگی ندارد. زیرا در سیستم این آسانسور قسمت هایی از جمله موتورخانه، چاهک و اوورهد وجود ندارد. سیستم تولید و انتقال نیرو در این آسانسورها بیشتر از نوع هیدرولیک بوده و با جک های هیدرولیکی مقاوم، کابین آسانسور به بالا رانده می شود. سرعت حرکت کابین در این آسانسور نسبتا پایین است که دلیل آن هم، ماهیت استفاده از آن است که برای مشاهده مناظر و چشم اندازهای اطراف ویلا طراحی شده است که با حرکت آرام کابین می تواند اتفاق بیفتد. معمولا ظرفیت کابین در این آسانسورها 4 تا 8 نفر است که بسته به ابعاد کابین می تواند متفاوت باشد. در ارتباط با آسانسور ویلا باید بگوییم شرکت هیرو آسانسور به عنوان یکی از برندهای اصلی در صنعت آسانسور، در پروژه های متعددی اقدام به تجهیز ویلاها به آسانسور ویلا کرده است که البته نمونه کارهای این شرکت را می توان به دقت بررسی کرد تا به کیفیت محصول نهایی آن پی برد.

آسانسور ویلایی

آسانسور ویلایی در واقع همان آسانسور ویلا است که صرفا برای نصب و استفاده در ویلاها مورد استفاده قرار می گیرد. در این نوع آسانسور موتور هیدرولیک با به کار انداختن پمپ های هیدرولیک و فشرده کردن روغن هیدرولیک، فشار زیادی تولید می کند که این فشار باعث حرکت جک ها و راندن کابین به بالا می شود. آسانسور ویلایی با طراحی بسیار زیبا و جذاب خود و به خصوص دیواره های کابین که از جنس شیشه است، باعث شده است که تقاضا برای نصب این سیستم ها در ویلاها افزایش یابد. آسانسور ویلایی در طرح ها و مدل های بسیار مختلف طراحی و تولید می شود که البته نیازها و سلائق کارفرمایان و میزان بودجه آن ها تعیین کننده مدل آسانسور خواهد بود. امروزه ویلاها با وجود این آسانسورها چهره دیگری به خود گرفته است و میهمانان ویلاها با سوار شدن در کابین شیشه ای آن، چشم انداز طبیعت اطراف ویلا را به نظاره می نشینند.

مزایای آسانسور ویلایی

در ادامه به مزایای آسانسور ویلایی اشاره کرده ایم. در واقع این مزایا باعث شده است که تقاضا برای نصب و راه اندازی این گونه سیستم ها در ویلاها به تدریج افزایش یابد.

 • در مقایسه با آسانسورهای استاندارد یا معمولی، هزینه نصب و راه اندازی آسانسور ویلایی پایین تر است.
 • برای نصب این سیستم ها، نیازی به ساخت موتورخانه وجود ندارد. همچنین چاهک این آسانسورها همانند دیگر آسانسورها نبوده و نیازی به آن نیست که به صورت کامل ایجاد شود.
 • ایمنی این آسانسورها در سطح بالایی است. زیرا از آن جایی که برای بالا بردن کابین از سیستم هیدرولیک استفاده می شود، احتمال این که کابین آن سقوط کند تقریبا نزدیک به صفر است.
 • به راحتی می توان به قطعات و قسمت های مختلف آسانسور دسترسی پیدا کرد.
 • کابین این آسانسور در هنگام حرکت نرم و بی صدا عمل می کند.
 • مدت زمان نصب آسانسور ویلا نسبت به دیگر آسانسورها کم تر است و با سرعت بیشتری می توان آن را نصب کرد.
 • مصرف برق این نوع از آسانسورها نسبت به دیگر مدل ها بسیار کم تر است. به طوری که آسانسورهای ویلا می تواند تا 40 درصد در مصرف برق صرفه جویی کند.
 • به هنگام قطع برق، این آسانسورها از سیستم اضطراری برای تامین برق برخوردارند.
 • آسانسور ویلایی با برق تک فاز هم می تواند کار کند و نیازی به تامین برق سه فاز برای این سیستم ها وجود ندارد.
 • سرویس، نگهداری و نیز پشتیبانی فنی این نوع آسانسور، هزینه بسیار پایین تری نسبت به سیستم های استاندارد و معمولی دارد.
 • قطعات به کار رفته در این آسانسورها، کیفیت بسیار بالایی دارند که همین مساله باعث طولانی تر شدن عمر مفید آن ها می شود.

آسانسور شیشه ای ویلایی

آسانسور داخل ویلا

آسانسور داخل ویلا می تواند یکی از قسمت های جذاب ویلاها باشد. به خصوص وقتی که ویلا در کنار دریا قرار داشته باشد و از یک طرف چشم انداز رویایی دریا و از طرف دیگر طبیعت سرسبز و دیدنی جنگل با بالا رفتن از آسانسور قابل مشاهده باشد. ویلاهای مدرن و نوساز وقتی در دو یا چند طبقه ساخته می شود، آسانسور داخل ویلا هم برای آن نصب و راه اندازی می شود که باعث خاطره انگیز شدن اقامت در ویلاها می شود. برای مثال در ویلاهای دوبلکس، وقتی یک آسانسور هم نصب می شود، با حرکت کابین شیشه ای فضای داخل ویلا از داخل آسانسور قابل مشاهده است و وقتی آسانسور به طبقه بالا می رسد حیاط سرسبز ویلا با تمام قسمت ها و اجزا دیده می شود که مطمئنا صحنه های خاطره انگیزی را برای افراد ایجاد خواهد کرد.

ابعاد آسانسور ویلا

ابعاد اسانسور ویلا با توجه به سیستم هیدرولیک این نوع آسانسورها تعیین شده و به آن بستگی دارد. به طور کلی آسانسورهای ویلا با ظرفیت های مختلف، ابعاد کابین متفاوتی هم خواهند داشت. آسانسورهای با ظرفیت 300 کیلوگرم برای ویلاهای کوچک نصب و راه اندازی می شود که برای 4 نفر قابل استفاده است. کابین این نوع آسانسور با ابعاد 90، 100 و 220 سانتیمتر تعیین شده و ساخته می شود. آسانسورهایی با ظرفیت 450 کیلوگرم برای 6 نفر قابل استفاده است که این ظرفیت هم برای ویلاهایی که نسبتا کوچک هستند، بسیار متداول است. ابعاد این آسانسور هم می تواند با عرض 110، طول 110 و ارتفاع 220 سانتیمتر طراحی و ساخته شود. برای آسانسورهایی که ظرفیت آن ها 600 کیلوگرم بوده و برای 8 نفر قابل استفاده است، ابعاد کابین برای طول، عرض و ارتفاع می تواند به ترتیب، 110، 110 و 140 سانتیمتر تعیین شود. نکته مهمی که باید در تعیین ابعاد آسانسور ویلا به آن توجه شود آن است که آسانسورهای ویلا هم تابع مقررات ملی ساختمان بوده و باید طبق اصول و مقررات تعیین شده، طراحی و ساخته شود. شرکت هیرو آسانسور یکی از شرکت های مطرح در زمینه طراحی و تولید آسانسورهای ویلا به شمار می رود که ابعاد این آسانسورها را مطابق اصول و مقررات ملی ساختمان طراحی کرده و تولید می کند. ابعاد آسانسورهای تولید شده این شرکت تماما استاندارد بوده و برای ساختمان های ویلایی بسیار مناسب است.

قیمت آسانسور ویلایی

قیمت آسانسور ویلایی یکی از مسائل بسیار مهم برای افرادی است که قصد دارند این سیستم ها را برای ویلای خود نصب و راه اندازی کنند. به طوری که آسانسورهای ویلایی از نظر طرح و مدل تفاوت های بسیاری دارند که قاعدتا هزینه طراحی، تولید و نصب آن ها هم تفاوت خواهد داشت. در مجموع قیمت آسانسورهای ویلایی یا خانگی به عوامل متعددی بستگی دارد که این عوامل تعیین کننده قیمت این سیستم ها خواهد بود. این عوامل می تواند شامل این موارد باشد:

 • جنس و کیفیت کابین و سایر قسمت ها و قطعات آسانسور
 • نوع سیستم تولید و انتقال نیرو که می تواند هیدرولیکی یا کششی باشد (البته عمده آسانسورهای ویلا از نوع هیدرولیک طراحی و ساخته می شوند)
 • ابعاد و ظرفیت کابین
 • ابعاد قطعات و قسمت های مختلف آسانسور
 • نوع موتور و قدرت آن
 • مکان نصب آسانسور از نظر دسترسی نصابان برای نصب قسمت های مختلف.
 • برند سازنده که هر چه معتبرتر و شناخته شده تر باشد، مسلما قیمت آسانسورهای تولید آن هم بالاتر می رود.
 • میزان تخصص و تجربه پرسنل شرکت در مراحل مختلف طراحی، تولید، نصب و راه اندازی.

شرکت هیرو آسانسور به عنوان برندی شناخته شده در میان کافرمایان، در زمینه قیمت آسانسور ویلا کوشش بسیاری می کند تا با صرفه جویی در منابع و نیز ارائه تخفیفات ویژه، هزینه تمام شده سیستم های تولیدی خود را مقرون به صرفه کند تا از این طریق رضایتمندی حداکثری مشتریان و کارفرمایان فراهم شود.

آسانسور لوکس برای ویلا

آسانسور شیشه ای ویلا

آسانسور شیشه ای ویلا نوعی آسانسور است که دور تا دور کابین آن را شیشه های مقاوم فرا گرفته است و با زاویه 360 درجه امکان مشاهده بیرون وجود دارد. آسانسورهای شیشه ای که به آن ها پانوراما هم گفته می شود برای ویلاها یک سیستم بسیار مناسب به شمار می رود. زیرا از طریق آن می توان چشم اندازهای بیرون را به راحتی مشاهده کرد. این سیستم ها برای افرادی که از محیط تاریک و بسته کابین ها ترس و اضطراب دارند بسیار مناسب است زیرا بر ترس و دلهره خود می توانند تا حدود زیادی غلبه کنند. آسانسورهای شیشه ای با ظاهر شیک و جذاب خود برای ویلاهای لوکس و لاکچری می تواند سیستم ایده آلی باشد. البته این نوع آسانسورها علاوه بر ویلاها می تواند در سایر ساختمان ها اعم از مسکومی، تجاری، اداری و …. هم نصب و استفاده شود. جنس شیشه های این نوع آسانسورها از لمینیت سکوریت بوده که بسیار باکیفیت و مقاوم است و استانداردها و مجوزهای لازم را دارد. جنس شیشه ها به نحوی است که در صورت ضربه دیدن بدون آن که به اطراف و داخل کابین فرو بریزد در جای خود می ماند که از این رو به افراد داخل کابین آسیبی نمی رسد. شرکت هیرو آسانسور با بهره گیری از نیروی فنی متخصص و انواع تجهیزات و امکانات مورد نیاز، سیستم های آسانسور شیشه ای یا پانوراما را در بهترین کیفیت و قیمت مناسب طراحی و تولید می کند. به طوری که این سیستم ها همواره از ظاهر بسیار شیک و زیبایی برخوردار بوده که باعث شده است طرفداران بسیاری را به خود جلب کند.

ابعاد آسانسور ویلایی

ابعاد آسانسور ویلایی می تواند در سیستم های مختلف تفاوت داشته باشد. این ابعاد بسته به نظر کارفرمایان، سلیقه و میزان بودجه آن ها تعیین می شود که البته باید مقررات ملی ساختمان هم در طراحی آن ها رعایت شود. ابعاد آسانسور ویلایی همان مواردی است که در بخش قبلی بیان کردیم. البته این ابعاد حدودی بوده و در بین سیستم های آسانسور ویلا می تواند مقداری تفاوت هم داشته باشد. اما به طور کلی ابعاد آسانسور ویلایی در بسیاری از موارد نسبتا کوچک بوده و برای ظرفیت های 4 نفر مناسب است. زیرا این آسانسورها همان طور که اشاره کردیم از نوع هوم لیفت یا خانگی بوده و نیازی به آن نیست که با ظرفیت زیاد و برای جابجایی چندین نفر طراحی و ساخته شود. این آسانسورها بیشتر برای لذت بخش تر کردن اقامت در ویلا و تماشای مناظر اطراف نصب و راه اندازی می شود که ابعاد کوچک و چهار نفره آن بسیار مناسب است. شرکت هیرو آسانسور با کسب سابقه چندین ساله و بهره گیری از بهترین و مدرن ترین تجهیزات و امکانات و با پشتوانه نیروی فنی و متخصص، آسانسورهای ویلایی را در بهترین طراحی و شکل ظاهری که ابعاد مناسبی هم برای ویلاها دارد، طراحی و تولید می کند.

آسانسور برای ویلا

آسانسور برای ویلا از جمله پروژه هایی است که شرکت های آسانسوری در قسمتی از فعالیت های خود به آن می پردازند. این نوع آسانسورها از انواع معمولی و استاندارد متفاوت است. به طوری که از نظر سیستم تولید نیرو، نوع موتور، تجهیزات و قطعات، نوع کابین و فضای مورد نیاز برای نصب با انواع معمولی تفاوت دارند. در واقع آسانسور برای ویلا جزء پروژه هایی است که شرکت های آسانسوری لازم است علاوه بر معیارهای فنی و تخصصی که باید رعایت کنند، توجه به بعد زیبایی شناختی آن هم اهمیت زیادی دارد که باعث می شود این نوع آسانسور جلوه خاص و زیبایی را به محیط داخل ویلا بدهد. آسانسور ویلا هم در حال توقف و هم در حال حرکت با وجود کابین شیشه ای نمایی زیبا و به یادماندنی را ایجاد می کند که البته هنر طراحان و سازندگان این آسانسورها یکی از شروط اصلی برای زیبا شدن این آسانسورها به شمار می رود. شرکت هیرو آسانسور در قسمتی از پروژه های خود به طراحی و تولید آسانسور برای ویلا می پردازد. این شرکت با تمام توان می کوشد تا سیستم هایی را برای ویلاها در نقاط مختلف کشور نصب و راه اندازی کند که با وجود کیفیت و کارایی بسیار بالا، دربردارنده عناصر زیبایی شناختی هم باشد تا از این طریق رضایت کارفرمایان را به خود جلب کند.

طراحی آسانسور ویلا

آسانسور لوکس برای ویلا

آسانسور لوکس برای ویلا جزء پروژه هایی است که باید کیفیت و زیبایی آن از انواع معمولی آسانسور ویلا متمایز و بالاتر باشد. این نوع آسانسورها در ویلاهای لوکس و لاکچری نصب و راه اندازی می شود. در این نوع ویلاها که تمام قسمت ها و اجزای آن حالت لوکس و لاکچری دارد، استفاده از آسانسورهای لوکس هم می تواند به تکمیل دکوراسیون تمام لوکس آن کمک کند. در طراحی و ساخت آسانسور لوکس برای ویلا لازم است که طراحان از مهارت و تجربه کافی برخوردار باشند. این نوع آسانسورها باید به نحوی طراحی شود اجزای آن با هم تناسب بالایی داشته باشد تا هم علاوه بر جنبه جذابیت و زیبایی، بعد هنری و تناسب عناصر و اجزا هم در آن رعایت شده باشد. آسانسورهای لوکس برای ویلا به دلیل وجود قطعات و قسمت های خاص خود، قیمت بالایی هم دارد که البته برای ویلاهای لوکس هم این آسانسورها یکی از ضروریات تلقی می شود. شرکت هیرو آسانسور از جمله شرکت های شناخته شده در تولید آسانسور است که در پروژه های متعددی اقدام به طراحی و تولید آسانسور لوکس برای ویلاها کرده است که در این رابطه متخصصین و پرسنل فنی شرکت با کوشش فراوانی، سیستم هایی را طراحی می کنند که پس از نصب، چشمان هر بیننده ای را به خود خیره می کند.

شرکت هیرو و طراحی و نصب آسانسور برای ویلا

شرکت هیرو آسانسور در میان برندهای شناخته شده و معتبر صنعت آسانسور، یکی از شرکت‌های شاخص به شمار می‌رود. این شرکت که هم اکنون یکی از برندهای اصلی در صنعت آسانسور کشور محسوب می‌شود، با تکیه بر دانش و مهارت متخصصان توانمند خود و بهره‌گیری از انواع فناوری ها، امکانات و دستاوردهای روز جهانی بخشی از پروژه های خود به طراحی و نصب سیستم های آسانسور ویلا اختصاص داده است. حاصل تلاش ها و پشتکار مسئولین و پرسنل توانمند این شرکت، طراحی و ساخت آسانسورهایی است که با زیبایی منحصر به فرد خود، ویلاهای متعددی را در نقاط مختلف کشور مزین کرده است.

شرکت هیرو آسانسور تمام توان خود را به کار می گیرد تا آسانسورهای ویلای طراحی و ساخته شده، از کیفیت قابل قبول برخوردار باشد. همچنین با رعایت کامل الزامات و مقررات ملی ساختمان، سیستم های تولیدی این شرکت همگی از استانداردهای قابل قبولی برخوردار است. این شرکت آسانسورهای ویلا را در طرح ها، مدل ها و ابعاد مختلف بسته به نیازها، بودجه و سلائق مختلف کارفرمایان، طراحی و تولید می کند. یکی از اهداف اساسی این شرکت جلب رضایتمندی حداکثری کارفرمایان و مشتریان مختلف است تا از این طریق بتواند زمینه همکاری همیشگی و بلندمدت را با آن ها فراهم کند.

سرمایه اصلی شرکت هیرو آسانسور اعتماد و اطمینانی است که کارفرمایان و مشتریان به خدمات و محصولات این شرکت دارند. به طوری که با کسب این اعتماد و رضایتمندی، پرسنل شرکت هیرو آسانسور با جدیت بسیاری، به طور مضاعف تلاش می کنند تا کیفیت سیستم های تولیدی خود را ارتقا دهند. همچنین این شرکت کوشش می کند با صرفه جویی در منابع و سرمایه ها، قیمت محصولات تولیدی خود را به صرفه تر  و مناسب تر کند تا امکان خرید و نصب سیستم ها توسط بسیاری از کارفرمایان فراهم شود.

در پایان باید بگوییم شرکت هیرو آسانسور مفتخر است با آمادگی کامل، همکاری با کارفرمایان مختلف را برای طراحی و نصب آسانسورهای ویلا در طرح ها و مدل های مختلف آن هم با هزینه مناسب را آغاز کند. به این منظور کافی است از طریق کانال های ارتباطی با این شرکت تماس گرفته تا کارشناسان شرکت مشاوره های لازم را پیش از انعقاد قرارداد همکاری به شما کارفرمایان و مشتریان گرامی ارائه دهند.