هم اکنون درخواست خود را ثبت کنید و یا با کارشناسان ما صحبت کنید.

تعمیرات و رفع خرابی آسانسور

شاید برای خیلی از شماها پیش اومده که بارها با آسانسور خراب و متوقف در طبقه خاصی مواجهه شدید و مجبور شدید از راه پله به جای آسانسور استفاده کنید.

اولین سوالی که به ذهن مصرف کنندگان می رسد این است که علل خرابی های مکرر برخی آسانسورها چیست؟

بدیهی است عوامل متعددی در خرابی های مکرر آسانسور موثر می باشد از جمله استفاده از قطعات نامرغوب، نصب نامناسب و توسط تیم کم تجربه، عمر زیاد آسانسور و …

بهترین راه برای کاهش خرابی های آسانسور و تعمیرات و رفع خرابی آسانسور؛ استفاده از کارشناسان شرکتهای دارای مجوز طراحی و مونتاژ می باشد که آسانسور رو ماهیانه مطابق قرارداد سرویس و نگهداری بازرسی نمایند.

استفاده از مشاوران خبره صنعت جهت بازسازی و بهینه سازی آسانسور می تواند در کاهش هزینه های شما موثر واقع شود و از تکرار هزینه جلوگیری کند.

شرکت هیرو آسانسور به عنوان یکی از شرکتهای پیشرو و باسابقه در صنعت آسانسور همواره خود را در برابر آسایش و آرامش مشتریان مسئول می داند و تلاش می کند با اقدامات پیشگیریانه مانع از خرابی های ناخواسته و مکرر آسانسورهای تحت قرارداد سرویس و نگهداری آسانسور خویش شود.

جنرال سرویس فصلی و دوره ای از جمله اقدامات پیشگرانه شرکت آسانسور هیرو می باشد. این اقدام که برای مشتریان VIP بصورت رایگان انجام می شود  بصورت داشبورد مدیریتی همواره از اوضاع و احوال آسانسور خویش جویا هستید.

اخذ استاندارد ادواری آسانسور با کمترین هزینه از دیگر اقدامات پیشگیرانه در این زمینه می باشد.

ارائه گارانتی های طولانی مدت جهت آرامش و آسایش مشترکین از دیگر ویژگی های بخش خدمات سرویس و نگهداری آسانسور شرکت هیرو است که خود را متعهد به تعالی و رضایت مندی مشتری می داند.

 

تعمیرات و رفع خرابی آسانسور

خرابی های پر تکرار آسانسور

آسانسور از جمله تاسیسات مهم ساختمان می باشد که حتما بایستی توسط شرکت صلاحیت دار تحت سرویس و نگهداری منظم و دوره ای ماهیانه قرار بگیرد و هر ساله استاندارد ادواری از سازمان استاندارد استان اخذ شود.

ولی بعضا مشاهده می شود که برخی مدیران ساختمان و مصرف کنندگان در این زمینه سهل انگاری می کنند و فقط در مواقع خرابی آسانسور به تکنسین مربوطه زنگ می زنند. اینگونه مشتریان هم معمولا از تعداد زیاد خرابی آسانسور گلایه مند هستند. اما اینکه دقیقا خرابی آسانسور کدام هستند نیاز به حضور سرویس کار و بررسی فنی دارد.

شاید برای شما هم سوال پیش آمده باشد که بیشترین خرابی آسانسور مربوط به قسمتها و قطعاتی می باشد؟ ما طبق تحلیلی بر روی آسانسورهای تحت سرویس خویش انجام شد بیشترین مشکلات مربوط به قطعات مکانیکی مانند درها و رله های مکانیکی یا سوئیچ ها  می باشد.  قطعات و نرم افزارهای الکترونیکی معمولاً مشکلی پیدا نمی کنند.

تعمیرات و رفع خرابی آسانسور

1- عدم استفاده صحیح مصرف کنندگان

یکی از موارد مشکلات، موارد مرتبط با کاربر است که دارندگان ساختمان یا سرنشینان  آسانسور هستند. اینها در مواردی از قبیل نگه داشتن لته های درب ، تمیز نکردن سیل های درب یا دکمه های فشار (بوش باتن) مستقیما دخیل هستند و می توانند تاثیر گذار باشند. بایستی آموزش های لازم داده شود که مدیر ساختمان در کاهش خرابی های آسانسور چه وظایفی بر عهده دارد.

گروه شرکتهای آسانسور هیرو طیف گسترده ای از محصولات و خدمات از جمله طراحی و نصب آسانسورهای جدید، نگهداری آسانسورهای موجود و سرویس و تعمیر انواع آسانسورهای مسافری و خدماتی را ارائه می دهد.

2-  خرابی برق

معمولا قطع برق و یا جابجایی فاز از عمده ترین خرابی های آسانسور می باشند. سرویس کار آسانسور لازم است قبل از هرچیزی از اتصال برق و عدم تغییر فاز اطمینان حاصل نماید و سپس به بقیه قسمتها توجه کند. اطمینان حاصل می کنند که برق به آسانسورها به درستی کار می کنند.

3- مشکل آلودگی و عدم نظافت صحیح و به موقع قطعات

آسانسور از یک سری مدار تشکیل شده است که با کامل شدن این مدارات به حرکت خود ادامه می دهد. چنانچه مشکلی در سری ایمنی بوجود بیاید، آسانسور متوقف شده و خرابی بوجود میاد.

مثلا چنانچه به علت وجود گردوغبار در سیل درب کابین، این درب تا آخر بسته نشود، آسانسور کار نخواهد کرد. و موارد مشابه که بستگی به کیفیت سرویس و نگهداری آسانسور دارد.

4- لیمیت سوئیچ ها

آسانسور در “بالا ترين طبقه” و “پايين ترين طبقه” ليميت هايي براي شناسايي دارد كه بعضی مواقع به هر دليلي سيستم و برنامه ريزي مربوطه دچار اختلال شود، آسانسور براي شناسايي به پايين ترين طبقه يا بالاترين طبقه ميرود.

لذا اگر فاصله ليميت ها طبق برنامه تعریف شده نباشد، کابین از طبقه عبور کرده و به ليميت شالتر برخورد نموده و متوقف ميشود.
وقتی آسانسور دچار این حالت شود، حتما”بايد آسانسور را با حركت دستي كمي بالا يا پايين برد و سپس وضعیت لیمیت را به حالت قبلی بازگرداند.

تعمیرات و رفع خرابی آسانسور

خرابی آسانسور و بالابر5-  توقف‌ ناگهانی آسانسور

این نوع خرابی یکی از رایج ترین خرابی های آسانسور می باشد که می تواند دلائل متعددی داشته باشند. از جمله قطع شدن یکی از سیم های سری ایمنی، داغ شدن موتور، خرابی برد تابلوفرمان یا برد درب کابین، عمل کردن لیمیت سوئیچ و مهم تر از همه  ممکن است به خاطر زمان بندی، خطاهای الکتریکی و معایب الکتریکی باشد.

اگر آسانسور به طور منظم و تحت نظر شرکت معتبر سرویس شود، این مشکل به ندرت اتفاق می‌افتد.

6- باز نشدن درب آسانسور در طبقات

آسانسور یک درب کشویی یا اتوماتیک دارد که روی کابین آن قرار گرفته و برای هر طبقه نیز دربی مجزا دارد. عدم بازشدن درب هر طبقه معمولا زمانی اتفاق می افتد که دستگیره قفل طبقه با کمان درب باز کن، فاصله پیدا کرده باشد. به همین دلیل، کمان نمی‌تواند قفل را به عقب ببرد و در همچنان بسته می‌ماند. یا اینکه درب درب داخل آسیب دیده باشد.

7- افزایش دمای موتور آسانسور یا بالابر

اصولا بایستی فن موتور توسط تابلوفرمان سیم کشی شود و هر موقع دمای موتور بالا رفت فن کار کند. یکی از دلایلی که باعث ایجاد این مشکل می‌شود، نیم سوز شدن موتور است. بهتر است برای حل این مشکل از تعمیرکاران حرفه‌ای و شرکت مجوز دار  کمک بخواهید تا به طور دقیق مشکل را عیب یابی کرده و آن را برطرف سازند.

خرابی آسانسور و بالابر8-  بالا رفتن دمای آسانسور

این مشکل اکثرا در فصل تابستان رخ می‌دهد. علت آن را باید در نحوه عملکرد سیستم خنک کننده یا تهویه آسانسور پیدا کرد. اگر تهویه بخوبی کار نکنند، دمای سیستم کنترل آسانسور می‌تواند به ۱۰۰ درجه نیز برسد و در نتیجه عملکرد آسانسور مختل خواهد شد. آسانسور و بالابرها در دمای ۵ تا ۴۰ درجه بهترین عملکرد را دارند.

9-  قطع مدار برق آسانسور

قطع مدار برق یکی دیگر از خرابی های پر تکرار آسانسور می باشد. زمانی‌که موتور می‌خواهد استارت بزند، فیوز وارد عمل شده و مدار را قطع می‌کند. ممکن است موتور آسانسور یا بالابر به طور کامل سوخته باشد یا شاید در خازن، اتصال کوتاهی ایجاد شده است.

10-  توقف آسانسور در یک طبقه

توقف در یک طبقه می تواند دلائل متعددی داشته باشد. هر کدام از ایراداتی که در بالا ذکر شد می تواند باعث توقف آسانسور در طبقه شود. و همچنین در صورتی‌ که چشمی آسانسور (فتوسل) دچار مشکل شود یا به طور کلی از کار بیفتد، این مسئله رخ می‌دهد.

خرابی آسانسور و بالابر

11- طولانی شدن مدت انتظار

در صورتی که برای رسیدن آسانسور زمان زیادی را منتظر می‌شوید، به احتمال زیاد کارآیی آسانسور ساختمان شما دچار مشکل شده است. این مشکل در آسانسورهایی مشهود است که قدیمی و فرسوده شده‌اند و نیاز به تعویض یا تقویت موتور دارند. بهتر است برای بازسازی آسانسور با یک شرکت معتبر صحبت کنید.

12-  روشن نشدن موتور آسانسور یا بالابر

وقتی موتور روشن نمی شود یعنی از مدار هیچ‌گونه جریانی عبور نکند، به احتمال زیاد بخشی از مدار قطع شده است. و یا اینکه تغذیه موتور دچار مشکل شده است.

13-عدم حرکت کابین

زمانی‌که موتور آسانسور یا بالابر شروع به  استارت می‌ کند،‌ صدای زیادی شنیده می‌شود، اما کابین حرکت نمی‌کند. دو علت را می توان برای این مشکل متصور شد:

 • کلید گریز از مرکز از کار افتاده است.
 • سیم پیچ اصلی یا کمکی قطع شده است.

خرابی آسانسور و بالابر

14- عدم توقف کابین آسانسور در طبقات

خیلی مواقع آسانسورهایی مشاهده می کنید که دقیقا تراز طبقه نیست و بالا و پایین تر از طبقه توقف می کنند. علت این مشکل ممکن است به دلیل درست عمل نکردن ترمز آسانسور باشد. اگر ترمز بیش از اندازه سفت شود یا قوی عمل نکند، این مسئله رخ می دهد.

خرابی آسانسور و بالابر

دلائل استفاده از خدمات تعمیر آسانسور « هیرو سرویس »

اگر در هر ساعت از شبانه‌روز آسانسورتان دچار مشکل شد و یا با هریک از مشکلات نام برده در بالا مواجه شدید، برای تعمیر آسانسور یا  بالابر، تعمیر آسانسور هیدرولیکی، تعمیر موتور آسانسور، تعمیر برد آسانسور، تعمیر درب آسانسور و… می‌توانید از « هیرو سرویس»  استفاده کنید.

اگر دنبال این هستید که آسانسور به درستی عیب‌یابی شده و برای همیشه مشکل آن حل شود، باید از متخصصین با تجربه و حرفه‌ای کمک بگیرید. شرکت آسانسور هیرو از شرکتهای معتبر و دارای نیروی متخصص و متعهد در صنعت می باشد.

«هیرو سرویس» پیشنهاد ما به شماست.

خرابی آسانسور و بالابر

برخی خدمات شرکت آسانسور هیرو در دپارتمان پشتیبانی به شرح زیر می باشد:

 • سرویس و نگهداری آسانسور هیدرولیک
 • عیب‌یابی آسانسور
 • سرویس آسانسورهای نیمه و تمام اتوماتیک
 • تعمیر برد آسانسور
 • تعمیر درب آسانسور
 • تعمیر موتور آسانسور
 • تعمیر و عیب یابی قطع شدن برق آسانسور
 • تعمیر توقف آسانسور در یک طبقه
 • مشاوره و کارشناسی آسانسور
 • استاندارد ادواری آسانسور

خدمات متمایز هیرو در سرویس و نگهداری آسانسور

مهندسان آسانسور با تجربه ما از آسانسورهای شما بازدید می کنند، مشکل را ارزیابی می کنند و در مورد دوره بعدی سرویس، به شما توصیه های لازم را می کنند. ما همیشه برای هر کار لازمه که باید انجام شود و همچنین مشاوره در مورد پیامدهای هزینه، یک بازه زمانی واقعی برای شما فراهم می کنیم.

وقتی نوبت به تعمیر آسانسور می رسد، ما هیچ  چیز را نادیده نمی گیریم و شهرت ما در این صنعت از صداقت و کیفیت ارائه خدمات به ما بوجود می آید تا آرامش خاطر را به همه مشتریان برساند.

 

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان باما تماس بگیرید.

02188882500

مطالب مرتبط

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.